Ochrana pred slnkom
pre bábätká a deti

Detská pokožka je tenšia a jej systém pigmentácie (schopnosť opaľovať sa) sa stále vyvíja, čo znamená, že koži chýba jej prirodzená obranyschopnosť, ktorá u dospelých pomáha pokožku chrániť pred škodlivým UV žiarením.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVEDE

1 quote-marks

Aký je najlepší opaľovací krém pre citlivú pokožku?

Niektoré krémy na opaľovanie môžu na citlivej pokožke spôsobiť nepríjemné štípanie. Rozhodnite sa pre širokospektrálnu ochranu UVA-UVB, ktorá je testovaná na najcitlivejšej pokožke, ako je napríklad rada ANTHELIOS od La Roche-Posay. Produkty ANTHELIOS prirodzene zjednocujú protizápalové a antioxidačné účinky termálnej vody La Roche-Posay na upokojenie citlivej pokožky.

Dozvedieť sa viac

 

Bol pre vás tento článok užitočný?

1 quote-marks

Čo znamená SPF v opaľovacom kréme?

SPF znamená „slnečný ochranný faktor“. Týka sa to schopnosti vášho slnečného krému chrániť pokožku pred UVB lúčmi, ktoré spôsobujú spálenie. Čím vyššie číslo, tým vyššia ochrana. Na slnku sa odporúča aplikovať minimálne SPF 30 každé 2 hodiny. Pre celé telo je potrebné množstvo vo veľkosti golfovej loptičky.

Dozvedieť sa viac

Bol pre vás tento článok užitočný?

1 quote-marks

Môžete byť alergický na vlastnú pokožku?

Byť alergický na svoju vlastnú pokožku je v podstate nemožné. Jediný prípad, kedy k takejto situácii môže dôjsť, je pri alergii na slnko, kedy UV žiarenie mení kožnú substanciu a spôsobuje tak alergickú reakciu.


Dozvedieť sa viac

Bol pre vás tento článok užitočný?

PRAVDA
ALEBO MÝTUS?

SLNKO JE PRÍČINA
PREDČASNÉHO STARNUTIA

PRAVDA

UVA lúče narúšajú vnútorné stavebné kamene pokožky, ako sú kolagénové a elastínové vlákna. Vystavenie slnku časom pôsobí vädnutiu a stratu pružnosti pleti a vrásky. UVB lúče tiež stimulujú nerovnomernú a nepravidelnú produkciu pigmentu vedúcu k tmavým škvrnám. Celosvetovo sú tieto zmeny na pokožke známe ako foto-starnutie.
Zistiť viac

ČÍM SKÔR RAKOVINU KOŽE
OBJAVÍTE, TÝM LEPŠIE

PRAVDA

90% prípadov melanómu je liečiteľných, ak ich objavíte včas. Medzi preventívnymi návštevami dermatológa navštívte našu stránku, aby ste zistili ako sledovať svoje znamienka a chrániť svojich blízkych.
Zistiť viac

TMAVÉ OBLEČENIE JE
NA SLNKU VHODNEJŠIE
 

PRAVDA

Tmavé a intenzívne farby ako sú čierna, tmavo modrá, červená alebo zelená, v skutočnosti poskytujú viac UV ochrany ako biele alebo svetlé odevy. Pri balení na budúcu dovolenku si preto so sebou zoberte aj nejaké tmavé oblečenie!
Zistiť viac

DOJČATÁ BY NEMALI
BYŤ VYSTAVENÉ SLNEČNEJ EXPOZÍCII

Dermatológovia odporúčajú, aby deti mladšie než 3 roky vôbec neboli vystavované priamemu slnku. Zároveň by ste ich mali aj v tieni vždy chrániť pomocou prípravku fotoprotekcie a oblečenia. Staršie deti je potrebné naučiť, ako sa na slnku správať bezpečne. Dôležité je pravidelne nanášať opaľovací prípravok so širokospektrálnou ochranou, nosiť ochranné oblečenie a vyhnúť sa slnku v dobe, kedy je najsilnejšie (medzi 10:00 až 16:00 hod.).

AKO NAUČIŤ DETI
BYŤ NA SLNKU V BEZPEČÍ

V článku nižšie nájdete veľa tipov, ako deti naučiť bezpečnému správaniu na slnku tak, aby boli počas pobytu vonku v bezpečí.

AKO UROBIŤ Z NANÁŠANIA
OPAĽOVACIEHO KRÉMU HRU

Ani vaše deti nemajú aplikáciu ochranného krému zrovna v láske? Naše krátke video vám ukáže, ako urobiť z nanášania opaľovacieho krému hru tak, aby sa z vašich detí stali vďaka prípravkom Anthelios superhrdinovia.

NAŠE ZÁVÄZKY
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostné štandardy nad rámec medzinárodných predpisov o kozmetických produktoch.

100 % PRÍPRAVKOV
TESTOVANÝCH NA ALERGIE

Pozrieť viac
Jediná podmienka = žiadne alergické reakcie
Ak zaznamenáme čo i len jediný prípad alergie, vraciame sa do laboratórií a upravujeme zloženie produktu.

OCHRANA ZLOŽENIA
PO CELÝ ČAS

Pozrieť viac
Vyberáme len obaly s tou najlepšou ochranou, aby sme použili iba nevyhnutné konzervačné látky, ktoré zaručujú zachovanie tolerancie a účinnosti po celý čas.

IBA TO NEVYHNUTNÉ
V SPRÁVNEJ AKTÍVNEJ DÁVKE

Pozrieť viac
Naše prípravky, vyvinuté v spolupráci s dermatológmi a toxikológmi, obsahujú iba nevyhnutné ingrediencie v správnej účinnej dávke.

TESTOVANÉ
NA VEĽMI CITLIVEJ
 PLETI

Pozrieť viac
Tolerancia našich prípravkov je overená na najcitlivejšej pleti: reaktívnej, alergickej, so sklonom k akné, atopickej, poškodenej alebo oslabenej liečbou rakoviny.

VÁŽENÍ
ČITATELIA

Tu uvedené informácie slúžia iba na všeobecné vzdelávacie účely a v žiadnom prípade by nemali byť náhradou odbornej lekárskej pomoci. Pri akýchkoľvek lekárskych otázkach by ste sa mali vždy obrátiť na kvalifikovaného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.