Ochrana 
pred slnkom

Každý deň – a to dokonca aj v zime alebo keď je zatiahnuté – je pokožka vystavená ultrafialovému žiareniu. UV žiarenie je zodpovedné za mnohé kožné problémy. Je hlavným dôvodom vzniku známok starnutia: vrásky, starecké škvrny a ochabovanie pleti.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVEDE

1 quote-marks

Čo znamená SPF v opaľovacom kréme?

SPF znamená „slnečný ochranný faktor“. Týka sa to schopnosti vášho slnečného krému chrániť pokožku pred UVB lúčmi, ktoré spôsobujú spálenie. Čím vyššie číslo, tým vyššia ochrana. Na slnku sa odporúča aplikovať minimálne SPF 30 každé 2 hodiny. Pre celé telo je potrebné množstvo vo veľkosti golfovej loptičky.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Aký je najlepší opaľovací krém pre citlivú pokožku?

Niektoré krémy na opaľovanie môžu na citlivej pokožke spôsobiť nepríjemné štípanie. Rozhodnite sa pre širokospektrálnu ochranu UVA-UVB, ktorá je testovaná na najcitlivejšej pokožke, ako je napríklad rada ANTHELIOS od La Roche-Posay. Produkty ANTHELIOS prirodzene zjednocujú protizápalové a antioxidačné účinky termálnej vody La Roche-Posay na upokojenie citlivej pokožky.

Dozvedieť sa viac

 

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Ako dlho pretrváva kožná alergická reakcia?

Doba trvania závisí od typu reakcie. Urtikaria (žihľavka) by nemala trvať dlhšie ako 24 hodín. Kontaktná dermatitída môže odznievať aj niekoľko týždňov. Ekzém je chronické ochorenie, jeho liečba môže trvať roky. Miernejšie alergické reakcie (svrbenie, pocity pálenia) je možné rýchlo upokojiť pomocou termálnej vody v spreji a hypoalergénneho krému.


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

PRAVDA
ALEBO MÝTUS?

KEĎ JE POD MRAKOM
NIE JE TREBA SA CHRÁNIŤ
 

MÝTUS

Dokonca aj v šedom a daždivom dni je pokožka vystavená UV lúčom, ktoré napomáhajú vzniku známok starnutia pleti. Ak chcete plne chrániť svoju pokožku, používajte každodennú ochranu pred slnečným žiarením, nielen keď je teplo a slnečno.
Zistiť viac

TMAVÉ OBLEČENIE JE
NA SLNKU VHODNEJŠIE
 

PRAVDA

Tmavé a intenzívne farby ako sú čierna, tmavo modrá, červená alebo zelená, v skutočnosti poskytujú viac UV ochrany ako biele alebo svetlé odevy. Pri balení na budúcu dovolenku si preto so sebou zoberte aj nejaké tmavé oblečenie!
Zistiť viac

ČÍM SKÔR RAKOVINU KOŽE
OBJAVÍTE, TÝM LEPŠIE

PRAVDA

90% prípadov melanómu je liečiteľných, ak ich objavíte včas. Medzi preventívnymi návštevami dermatológa navštívte našu stránku, aby ste zistili ako sledovať svoje znamienka a chrániť svojich blízkych.
Zistiť viac

SLNKO JE PRÍČINA
PREDČASNÉHO STARNUTIA

PRAVDA

UVA lúče narúšajú vnútorné stavebné kamene pokožky, ako sú kolagénové a elastínové vlákna. Vystavenie slnku časom pôsobí vädnutiu a stratu pružnosti pleti a vrásky. UVB lúče tiež stimulujú nerovnomernú a nepravidelnú produkciu pigmentu vedúcu k tmavým škvrnám. Celosvetovo sú tieto zmeny na pokožke známe ako foto-starnutie.
Zistiť viac

VÄČŠINE PRÍPADOV
MELANÓMU JE MOŽNÉ PREDÍSŤ

Melanóm, najzávažnejšia forma rakoviny kože, je jedným z najčastejších typov onkologického ochorenia medzi mladými ľuďmi. Najzasiahnutejšou skupinou sú ženy do 30 rokov. Dobrou správou je však to, že väčšine druhov rakoviny kože je možné úplne predísť, a to vďaka adekvátnej ochrane v podobe ochranného oblečenia, správnym návykom správania sa na slnku a vhodnému opaľovaciemu prípravku.

Nasledujúca sekcia ponúka prehľad tých najdôležitejších postupov ochrany pred slnkom: Ako ochrana pred slnkom funguje, prečo je taká dôležitá a ako si môžete byť istý, že je pokožka vašej rodiny v bezpečí?

Dozviete sa aj top tipy, ako predchádzať rakovine kože a ako si pomocou metódy ABCDE urobiť screening svojich materských znamienok a materských znamienok svojich blízkych.

Navyše tu nájdete aj články zamerané na prípady zvláštnej citlivosti kože na slnko, ako sú slnečné alergie alebo poškodená pokožka, rovnako ako problémy s pigmentáciou ako melazma (tehotenská maska).

Nakoniec sa pozrieme aj na problematiku ochrany pred slnkom a bezpečnosť produktov – ako bezpečný je váš ochranný prípravok pre vás a životné prostredie?

OBJAVTE NOVÝ
ANTHELIOS ULTRAĽAHKÝ FLUID SPF 50+

Objavte nový Anthelios Shaka Ultraľahký fluid SPF 50+, inovatívnu ochranu pred slnkom.
Nový Anthelios Shaka Ultraľahký fluid SPF 50 + Jedinečný fluidný krém na opaľovanie odporúčaný dermatológmi, určený na tvár, s ultravysokou ochranou proti UVA žiareniu, viditeľný pod UV kamerou, transparentný, ultraodolný, odolný voči piesku, potu, vode, Anthelios Shaka Ultraľahký fluid SPF 50+.

VEDELI STE,
ŽE...

38 % ľudí sa stále pravidelne nechráni pred UV žiarením.* Prípravky ANTHELIOS uľahčujú každodennú ochranu pred slnkom.

Dozvedieť sa viac

* Zdroj: Globálna správa o prevencii rakoviny kože - IPSOS LRP - február 2015.

}

NAŠE ZÁVÄZKY
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostné štandardy nad rámec medzinárodných predpisov o kozmetických produktoch.

100 % PRÍPRAVKOV
TESTOVANÝCH NA ALERGIE

Pozrieť viac
Jediná podmienka = žiadne alergické reakcie
Ak zaznamenáme čo i len jediný prípad alergie, vraciame sa do laboratórií a upravujeme zloženie produktu.

OCHRANA ZLOŽENIA
PO CELÝ ČAS

Pozrieť viac
Vyberáme len obaly s tou najlepšou ochranou, aby sme použili iba nevyhnutné konzervačné látky, ktoré zaručujú zachovanie tolerancie a účinnosti po celý čas.

IBA TO NEVYHNUTNÉ
V SPRÁVNEJ AKTÍVNEJ DÁVKE

Pozrieť viac
Naše prípravky, vyvinuté v spolupráci s dermatológmi a toxikológmi, obsahujú iba nevyhnutné ingrediencie v správnej účinnej dávke.

TESTOVANÉ
NA VEĽMI CITLIVEJ
 PLETI

Pozrieť viac
Tolerancia našich prípravkov je overená na najcitlivejšej pleti: reaktívnej, alergickej, so sklonom k akné, atopickej, poškodenej alebo oslabenej liečbou rakoviny.

VÁŽENÍ
ČITATELIA

Tu uvedené informácie slúžia iba na všeobecné vzdelávacie účely a v žiadnom prípade by nemali byť náhradou odbornej lekárskej pomoci. Pri akýchkoľvek lekárskych otázkach by ste sa mali vždy obrátiť na kvalifikovaného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.