Ochrana pred slnkom
a bezpečnosť produktov

Pokiaľ práve čítate tento článok, asi chcete chrániť svoju pokožku pred poškodením, ktoré môže zapríčiniť slnko. Možno uvažujete aj nad bezpečnosťou slnečnej ochrany, a to nielen v súvislosti s vašou rodinou, ale aj životným prostredím.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVEDE

1 quote-marks

Môžete byť alergický na vlastnú pokožku?

Byť alergický na svoju vlastnú pokožku je v podstate nemožné. Jediný prípad, kedy k takejto situácii môže dôjsť, je pri alergii na slnko, kedy UV žiarenie mení kožnú substanciu a spôsobuje tak alergickú reakciu.


Dozvedieť sa viac

Bol pre vás tento článok užitočný?

1 quote-marks

Aký je najlepší opaľovací krém pre citlivú pokožku?

Niektoré krémy na opaľovanie môžu na citlivej pokožke spôsobiť pocit diskomfortu. Rozhodnite sa pre širokospektrálnu ochranu UVA-UVB, ktorá je testovaná na najcitlivejšej pokožke, ako je napríklad rad ANTHELIOS od La Roche-Posay. Termálna voda La Roche-Posay v prípravkoch Anthelios pomáha upokojiť citlivú pokožku.

Dozvedieť sa viac

 

Bol pre vás tento článok užitočný?

1 quote-marks

Čo znamená SPF v opaľovacom kréme?

SPF (Sun Protection Factor - Slnečný ochranný faktor) udáva stupeň ochrany pred UVB žiarením. Prípravky ochrany pred slnkom sa delia do štyroch kategórií SPF: Slabá ochrana (6 až 10), Stredná (15 až 25), Vysoká (30 až 50) a Veľmi vysoká (50+).


Dozvedieť sa viac

Bol pre vás tento článok užitočný?

PRAVDA
ALEBO MÝTUS?

SLNKO JE PRÍČINA
PREDČASNÉHO STARNUTIA

PRAVDA

UVA lúče narúšajú vnútorné stavebné kamene pokožky, ako sú kolagénové a elastínové vlákna. Vystavenie slnku časom pôsobí vädnutiu a stratu pružnosti pleti a vrásky. UVB lúče tiež stimulujú nerovnomernú a nepravidelnú produkciu pigmentu vedúcu k tmavým škvrnám. Celosvetovo sú tieto zmeny na pokožke známe ako foto-starnutie.
Zistiť viac

ČÍM SKÔR RAKOVINU KOŽE
OBJAVÍTE, TÝM LEPŠIE

PRAVDA

90% prípadov melanómu je liečiteľných, ak ich objavíte včas. Medzi preventívnymi návštevami dermatológa navštívte našu stránku, aby ste zistili ako sledovať svoje znamienka a chrániť svojich blízkych.
Zistiť viac

TMAVÉ OBLEČENIE JE
NA SLNKU VHODNEJŠIE
 

PRAVDA

Tmavé a intenzívne farby ako sú čierna, tmavo modrá, červená alebo zelená, v skutočnosti poskytujú viac UV ochrany ako biele alebo svetlé odevy. Pri balení na budúcu dovolenku si preto so sebou zoberte aj nejaké tmavé oblečenie!
Zistiť viac

JE OPAĽOVACÍ PRÍPRAVOK BEZPEČNÝ?

Je bezpečné používať opaľovací prípravok? Asi ste čítali alebo počuli o tom, že opaľovací prípravok môže spôsobiť rakovinu. Tieto tvrdenia sú však zavádzajúce a nezakladajú sa na pravde. Žiadne doposiaľ známe údaje nedokazujú nepriaznivý vplyv pravidelného používania opaľovacieho prípravku na ľudské zdravie, ochranný účinok proti rakovine kože bol naopak preukázaný veľmi jasne.

Spočítané podčiarknuté, rakovinu kože spôsobuje slnko, nie opaľovacie prípravky.

MISIA LA ROCHE-POSAY:
OCHRANA VEREJNÉHO ZDRAVIA

S expertnou dermatologickou značkou ako je La Roche-Posay, ktorá svoje produkty podrobuje prísnym testom, ste v bezpečí. Našou misiou vždy bolo chrániť a prispievať k zdraviu verejnosti, ponúkať maximálnu ochranu pred slnkom vhodnú aj pre tú najcitlivejšiu a najzraniteľnejšiu pokožku: od dojčiat až po seniorov.

POSUDZOVANIE DOPADU NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE
V KAŽDOM ŠTÁDIU VÝVOJA PRODUKTOV

A čo životné prostredie? Laboratóriá La Roche-Posay berú do úvahy akýkoľvek možný dopad na životné prostredie, a to počas každej fázy vývoja produktov.

Značka La Roche-Posay je súčasťou programu Sharing Beauty with All a dohliada na to, aby 100 % finálnych produktov bolo počas každého štádia svojho životného cyklu podrobne hodnotených z pohľadu životného prostredia a sociálnych dopadov. Produkty by teda mali byť silno pokrokové podľa 4 hlavných kritérií:

  • ekologická stopa našej formuly (biodegradabilita, vplyv na život vo vode, obnoviteľnosť atď.)
  • získavanie surovín
  • balenie
  • sociálne benefity produktu

Oba slnečné filtre využívané v opaľovacích prípravkoch La Roche-Posay, Mexoryl XL a SX, boli testované na koraloch. Ani pri extrémnych koncentráciách týchto filtrov v morskej vode nebol na koraloch preukázaný bieliaci účinok.

V článku nižšie nájdete ďalšie informácie o ráznych krokoch La Roche-Posay, ktorých cieľom je zaistiť, aby opaľovacie prípravky značky chránili pokožku a zároveň rešpektovali životné prostredie.

OBJAVTE NOVÝ
ANTHELIOS ULTRAĽAHKÝ FLUID SPF 50+

Objavte nový Anthelios Shaka Ultraľahký fluid SPF 50+, inovatívnu neviditeľnú ochranu pred slnkom.
Nový Anthelios Shaka Ultraľahký fluid SPF 50 + Jedinečný fluidný krém na opaľovanie odporúčaný dermatológmi, určený na tvár, s ultravysokou ochranou proti UVA žiareniu, viditeľný pod UV kamerou, transparentný, ultraodolný, odolný voči piesku, potu, vode, Anthelios Shaka Ultraľahký fluid SPF 50+.

Vedeli ste, že…?

38 % ľudí sa stále pravidelne nechráni pred UV žiarením.* Prípravky ANTHELIOS uľahčujú každodennú ochranu pred slnkom.

Dozvedieť sa viac

* Zdroj: Globálna správa o prevencii rakoviny kože - IPSOS LRP - február 2015.

NÁŠ ZÁVÄZOK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostné normy, ktoré prekonali medzinárodné predpisy pre kozmetiku.

100 % PRÍPRAVKOV
TESTOVANÝCH NA ALERGIE

Pozrieť viac
Jediná podmienka = žiadne alergické reakcie
Ak zaznamenáme čo i len jediný prípad alergie, vraciame sa do laboratórií a upravujeme zloženie produktu.

IBA TO NEVYHNUTNÉ
A V SPRÁVNEJ DÁVKE

Pozrieť viac
Naše prípravky, vyvinuté v spolupráci s dermatológmi a toxikológmi, obsahujú iba nevyhnutné ingrediencie v správnej účinnej dávke.
laroche posay safety commitment sensitive skin model baby

TESTOVANÉ
NA VEĽMI CITLIVEJ PLETI

Pozrieť viac
Tolerancia našich prípravkov je overená na najcitlivejšej pleti: reaktívnej, alergickej, so sklonom k akné, atopickej, poškodenej alebo oslabenej liečbou rakoviny.

OCHRANA ZLOŽENIA
PO CELÝ ČAS

Pozrieť viac
Vyberáme len obaly s tou najlepšou ochranou, aby sme použili iba nevyhnutné konzervačné látky, ktoré zaručujú zachovanie tolerancie a účinnosti po celý čas.

VÁŽENÍ
ČITATELIA

Tu uvedené informácie slúžia iba na všeobecné vzdelávacie účely a v žiadnom prípade by nemali byť náhradou odbornej lekárskej pomoci. Pri akýchkoľvek lekárskych otázkach by ste sa mali vždy obrátiť na kvalifikovaného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.